הסיבות שבגללן פשוט אסור לוותר על ראיון טלפוני

מידע וטיפים שיעזרו לך למצוא את העובדים המתאימים ביותר
הסיבות שבגללן פשוט אסור לוותר על ראיון טלפוני
מגייסים עובדים? אל תחסכו בשיחת טלפון מעמיקה לפני שתזמנו את המועמד לראיון עבודה. הנה הסיבות שבגללן כמה דקות בטלפון יחסכו לשני הצדדים זמן וכסף

מאת: נטלי ברון

יש מקרים שבהם נדמה שהגיוס יהיה זריז. הסתכלות בקורות החיים של המועמד מלמדת שהוא "בול" לתפקיד ואתם מניחים שמספיק להתקשר כדי לתאם ישר ראיון פרונטלי ואין סיבה לטרוח ולסרבל את התהליך עם שיחה טלפונית מקדימה. אבל תתפלאו, כמות ראיונות הסרק שהשיחות הקצרות האלו עשויות ליירט - שווה לכם המון זמן, וזמן כידוע - זה כסף. 
 

ראיון עבודה טלפוני ככלי לתיאום ציפיות מקדים בין המגייס למועמד

ראיון עבודה טלפוני: מזהה את ה- Deal Breakers 

מחפשי עבודה שולחים המון קורות חיים למשרות שעשויות להתאים להם, ועם כמה שזה לא נוח ואפילו מתסכל לקבל כמויות של קורות חיים לא רלוונטיים למשרה שפרסמתם, חשוב להבין את הצד השני: שמנסה למצוא עבודה ולכן פונה לכל הצעת עבודהשנראית לו בכיוון.

במקרים מסוימים, אפילו בכאלו שבהם קורות החיים נראים מתאימים, יש עדיין מספר נושאים שכדאי לברר בטלפון. ומי שמיומן כבר יודע מהם.

זהו שלב הוגן, לא רק כלפיכם, אלא גם כלפי המועמד, שמשקיע לא מעט משאבים בכדי להגיע לראיון עבודה אצלכם במשרד. וזאת מבלי להזכיר את התקוות שזה נוטע בו לגבי סיכוייו להתקבל לעבודה החדשה.
הנה לפניכם כל ה"למה" לא כדאי לכם לוותר לעולם על ראיון טלפוני מקדים עם המועמדים שלכם, לפני שתפגשו אותם פנים מול פנים:
 

תוכלו "לחוש" את הצד השני 


קורות חיים שכתובים על גבי מסמך "יבש" יכולים להיראות נפלא. ניסיון? יש, השכלה רלוונטית? יש, ועל פניו הכל נראה מבטיח. כל כך לא נעים, וגם חבל,כשמועמד מגיע לראיון ובתוך כמה דקות אתם כבר מבינים ש"זה לא זה"; נימת הדיבור, שאלות שלא במקומן, אי הבנת הסיטואציה ואפילו חוצפה וחוסר נימוס, כל אלה הם דברים שבמקרים רבים אפשר לזהות עוד בטלפון ולחסוך לשניכם את הטרחה.
 

וודאו שהמועמד באמת מבין את התפקיד
 

במקרים רבים נדמה לכם שהמועמד מבין על איזו משרה הוא מתמודד, אבל כשמתארים את התפקיד עצמו, על כל רבדיו, מסתבר שאין רחוק מזה. לפעמים מדובר ברמה הניהולית של התפקיד, או באזור גיאוגרפי, ובמקרים אחרים במשימות שהוא כולל ועוד. למשל, אולי זה נשמע כמו ג'וב מפוצץ, אבל בפועל המשרה מכילה לא מעט משימות סיזיפיות ומרות מצד כמה מנהלים? ואולי העבודה כוללת הליכה לבנק אחת לשבוע והמועמד לא מעוניין? גם זה קורה.
למרות שרוב פרטי המשרה כבר צוינו במודעה, וידוא כזה יחדד את הנושאים הללו טוב יותר, ועדיף שתופתעו מחוסר ההתאמה בטלפון ולא בראיון פרונטאלי שמלכתחילה לא היה לו סיכוי. 


כי כדאי לדבר על השכר עוד לפני שנפגשים

על תפקיד כמעט זהה, אבל בסוג חברה ובמיקום שונה, לא יוצע אותו שכר. את המידע הזה מגייסים יודעים ומכירים, אבל לצפות שכל מועמד יצליח לשער כמה יציעו לו זה דמיוני. האמת היא שלאף אחד לא נוח לדבר על כסף, אבל זה לא אומר שמועמד יתפשר על הקווים האדומים שלו בנוגע לשכר, זה רק אומר שהנושא יידחה עוד ועוד עד שתגיעו אליו בסופו של דבר. אז למה לא מההתחלה? הרי אם השכר לא תואם את ציפיות המועמד ולכן אין מרווח תמרון פה, אין באמת טעם להתקדם בתהליך, נכון?
 

כדאי להשאיר מקום לשאלות מצד המועמד

גם כמגייסים מנוסים אתם לא יכולים לעלות על הכל. יש נושאים שאולי המועמד מצידו (או מצידה)יכולים להעלות בשיחה ואתם כלל לא חשבתם עליהם. מי בכלל יודע איזה עניין יצוף ויוכל לשנות את תסריט השיחה? במקרים מסוימים אם תתנו למרואיין לדבר ותקשיבו באמת, אולי תבינו שהוא לא האדם המתאים לתפקיד. אך במקרים אחרים ייתכנו הפתעות, כי יכול להיות גם מצב שבו המועמד אולי לא מתאים לתפקיד הספציפי הזה, אבל יתברר כמתאים למשרה אחרת אצלכם ומשם אפשר כבר לזמן לראיון הנכון.

לסיכום, בכל גיוס יש מימד של הימור ותמידקשה להחליט מיהו המועמד הנכון. ולכן, גם אם הספק קטן, עדיין כדאי להרים טלפון ולברר כמה שיותר פרטים, בטרם גוררים את שני הצדדים לראיון פרונטלי. אמנם מדובר בהשקעה, אבל בהשקעה שווה שמתקזזת עם החסרונות שיכולים לצוץ כאשר מוותרים עליה.
 
פורסם לראשונה ב-Ynet
 

אשמח לשמוע על AllJobs Match (דברו איתנו, זה בחינם!)
שם בעברית או באנגלית בבקשה חסר לנו השם שלך זה לא באמת שם בלי 2 אותיות לפחות :)
כתובת המייל לא תקינה שכחת למלא את המייל
מספר הטלפון לא תקין אפשר לקבל את המספר שלך בבקשה?
תודה!
נחזור אלייך בהקדם
נגישות
איפוס
הצהרהs
משוב

מבוא

האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש מידע עבור כלל המשתמשים ועבור משתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו שמים דגש רב על הנגשת האתר לכל אדם לרבות לבעלי מוגבלויות. הכל במטרה לאפשר חווית גלישה טובה, מועילה ומהנה יותר. בתוך כך, אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ועל כן הושקעו משאבים רבים במטרה להקל על השימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, זאת מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות.

 

כיצד עובדת ההנגשה באתר?

באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

 

מה בתפריט?

- מתן אפשרות לניווט ע״י מקלדת

- הגדלת פונט האתר ל־5 גדלים שונים

- עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר

- התאמת אתר לעיוורי צבעים

- שינוי הפונט לקריא יותר

- הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן

- הגדלת התצוגה לכ־200%

- הדגשת קישורים באתר

- הדגשת כותרות באתר

- הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות

- הצהרת נגישות

- שליחת משוב נגישות

 

הבהרה

חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

משוב נגישות
שליחה
המשוב נשלח בהצלחה
תודה! אחד מנציגינו ייצור איתך קשר בהקדם האפשרי.
סמן גדול (שחור)
סמן גדול (לבן)
חלונית הגדלה
הגדלת פונט
הקטנת פונט
גופן קריא
מונוכרום
ניגודיות כהה
ניגודיות בהירה
הדגשת קישורים
הדגשת כותרות
תיאור תמונות
ניווט במקלדת
ביטול הבהובים
Powered by EM Studio