5 טיפים למיון קורות חיים יעיל שיחסוך לכם זמן

מידע וטיפים שיעזרו לך למצוא את העובדים המתאימים ביותר
5 טיפים למיון קורות חיים יעיל שיחסוך לכם זמן
מגייסים מנוסים יודעים שכדי למצוא מועמד רלוונטי אחד, צריך לעבור דרך עשרות קורות חיים. איך מתייעלים?

מאת: נטלי ברון
 
פרסמתם משרה? מזל טוב וברוכים הבאים לחלק המתיש ביותר במלאכת הגיוס: מיון קורות החיים. אחד היתרונות של האינטרנט הוא האפשרות לקבל המון קורות חיים, ומהר. אך יחד עם זאת, האצבע של המועמדים קלה מאי פעם על כפתור ה"שלח", גם כשהם לא עומדים בדרישות המשרה.
 
כמגייסים נדרשת התייעלות וארגון כדי להצליח לאתר את המועמדים המתאימים, שאיתם כדאי להתקדם לשלב הראיון הטלפוני.
 
טיפים למיון קל ויעיל של קורות חיים


לפניכם 5 טיפים למיון קורות החיים זריז ויעיל:


1. הכינו רשימת Must Have


זוכרים את ניסוח המשרה? לפני שמתחילים את מלאכת המיון, חוזרים למודעה שפורסמה ובודקים - מהן דרישות החובה לתפקיד הזה? על מה לא ניתן לוותר? למעשה, ברגע שידוע לכם מה הכרחי ובל יעבור, תוכלו לעבור "מסמך, מסמך" ולבצע את הסינון הראשוני. אם יש מועמד שלא עומד בדרישות החובה אבל עדיין נראה מעניין, שמרו אותו לשלב הבא.


2. הכינו רשימת Nice To Have


עכשיו, כשבידיכם המועמדים שעוברים את דרישות הסף שהצבתם, אפשר להתחיל לצאת מהמצב האוטומטי ולהתבונן יותר פנימה כדי למצוא את הערכים שמביא איתו המועמד, לחפש את היתרונות החבויים ולהתחיל לסמן את המועמדים בעלי פוטנציאל ההתאמה הגבוה ביותר. בשלב זה אפשר לסמן יתרונות שמהווים ערך למילוי התפקיד, לתשאול נוסף בהמשך.


3. קראו מעבר לסיסמאות


במקומות שבהם אתם מזהים שנעשה כיבוס מילים, או ניפוח של טייטלים, נסו לקרוא בין השורות ולהבין מה באמת היה שם. מעבר לזה, אלה הן נקודות לסימון שאלות עתידיות שתוכלו להציג בראיון עצמו. כמו כן, מעבר לתפקידים עצמם, חשוב לאתר את ההישגים, במיוחד אם מועמד אייש תפקיד במשך מספר שנים, האם יש מידע כמו "הגדלת המכירות", קידום לתפקיד מנהל, או שינוי בתחומי האחריות?


4. חפשו תמרורים אדומים


תהליך הגיוס הוא תהליך יקר, ולכן, בחירה שגויה משמעה הפסד של זמן וכסף. החשש מפני עזיבה מהירה של עובד שרק גויס הוא גבוה וזו סיבה מספיק טובה לחפש סיבות שיכולות להביא לכך שהגיוס לא יאריך ימים. אם כל מה שבדקתם עד כה נראה לכם טוב, בדקו יציבות. הביטו בתפקידים, והצליבו תאריכים. וודאו שמדובר במועמד שיודע מה הוא רוצה ולא "קופץ" מתחום לתחום, כזה שמחזיק תקופה סבירה במקומות עבודה ולא לוקח הפוגות תעסוקתיות ארוכות מדי (למעט חופשות לידה, או טיולים של אחרי הצבא לחו"ל).


5. האצילו סמכויות למשימה


מיון קורות חיים גוזל זמן רב, לכן מגייסים רבים מעדיפים להאציל סמכויות ולאפשר לעובדים אחרים לבצע עבורם את הסינון כדי שיוכלו להתמקד במשימות גיוס אחרות. אם הדרישות שלכם מהמועמדים ברורות דיין, תוכלו בהחלט להעביר את המשימה הזו, יחד עם הסבר מפורט, ואם אף אחד לא פנוי לעזור במשימה הזו - תמיד אפשר להוציא אותה החוצה לידיים המקצועיות והמנוסות של AllJobs Match.
 
 
 
 
 
פורסם לראשונה ב Ynet

אשמח לשמוע על AllJobs Match (דברו איתנו, זה בחינם!)
שם בעברית או באנגלית בבקשה חסר לנו השם שלך זה לא באמת שם בלי 2 אותיות לפחות :)
כתובת המייל לא תקינה שכחת למלא את המייל
מספר הטלפון לא תקין אפשר לקבל את המספר שלך בבקשה?
תודה!
נחזור אלייך בהקדם
נגישות
איפוס
הצהרהs
משוב

מבוא

האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש מידע עבור כלל המשתמשים ועבור משתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו שמים דגש רב על הנגשת האתר לכל אדם לרבות לבעלי מוגבלויות. הכל במטרה לאפשר חווית גלישה טובה, מועילה ומהנה יותר. בתוך כך, אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ועל כן הושקעו משאבים רבים במטרה להקל על השימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, זאת מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות.

 

כיצד עובדת ההנגשה באתר?

באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

 

מה בתפריט?

- מתן אפשרות לניווט ע״י מקלדת

- הגדלת פונט האתר ל־5 גדלים שונים

- עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר

- התאמת אתר לעיוורי צבעים

- שינוי הפונט לקריא יותר

- הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן

- הגדלת התצוגה לכ־200%

- הדגשת קישורים באתר

- הדגשת כותרות באתר

- הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות

- הצהרת נגישות

- שליחת משוב נגישות

 

הבהרה

חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

משוב נגישות
שליחה
המשוב נשלח בהצלחה
תודה! אחד מנציגינו ייצור איתך קשר בהקדם האפשרי.
סמן גדול (שחור)
סמן גדול (לבן)
חלונית הגדלה
הגדלת פונט
הקטנת פונט
גופן קריא
מונוכרום
ניגודיות כהה
ניגודיות בהירה
הדגשת קישורים
הדגשת כותרות
תיאור תמונות
ניווט במקלדת
ביטול הבהובים
Powered by EM Studio