5 דברים שקורות החיים של המועמד לא יגלו לך

מידע וטיפים שיעזרו לך למצוא את העובדים המתאימים ביותר
5 דברים שקורות החיים של המועמד לא יגלו לך
למרות שמעסיקים מנוסים כבר יודעים "איך לקרוא את המועמד" דרך הרזומה. בין השורות, יש דברים שקורות החיים פשוט לא יכולים לספר למגייסים ודורשים בירור נוסף

מאת: נטלי ברון

קובץ קורות חיים מכיל שדות אינפורמטיביים בעיקר, אך מידע חיוני נוסף אודות תכונות אישיות שעשויות להשפיע באופן דרמטי על התפקוד בעבודה, אפשר להסיק רק באופן עקיף - דרך התקדמות בתפקידים, ניתורים בין עבודות ועוד. יחד עם זאת, יש דברים שלפעמים לא ניתן לגלות דרך מסמך כתוב, לא משנה כמה מנסים.
 
 

הנה חמישה דברים שאפשר לפספס בקורות החיים וידרשו מאנשי גיוס לבצע עבודה מעמיקה יותר כמו שאלות ממוקדות (היכן שצצים סימני שאלה), הצצה בפרופילים חברתיים, ראיון פרונטאלי מעמיק ואבחונים שונים.

מגייסים עובדים? סמנו לכם את הדברים הבאים ככאלה הדורשים בדיקה יזומה מצדכם. 


1. מוסר עבודה 

קורות החיים יכולים לתעד את היסטוריית הקריירה של המועמדים ומאפשרים לחקור את החוויה הכוללת שלהם בתעשייה מסוימת. יחד עם זאת, גם אם אין ניתורים תדירים בין תפקיד לתפקיד, מוסר עבודה קשה יותר לזהות.
מוטיבציה ומוסר עבודה הם בגדר חובה עבור כל תפקיד, אבל התמקדות מלאה על קורות חיים לא תמיד מספקת את המידע הזה.

כדי לעמוד על התכונות האלה מבלי להסתמך רק על קורות החיים, אפשר להיעזר בראיון טלפוני ממוקד עם שאלות בנושא עדיפויות של המועמד בסביבת עבודה, הסתגלות לשינויים או התעמקות ביכולת להשלים משימות או פרויקטים תחת דד ליין ודוגמא למצבים כאלה מהעבר. 


2. יחסי אנוש 

גם קורות החיים המקצועיים ביותר לא יכולים להעביר את יכולת יחסי האנוש. מזל, ששיחת טלפון כן יכולה. מה שהופך את שיחת הטלפון לחשובה עוד יותר. גם אם לא נערך ראיון טלפוני רשמי, אסור לוותר לפחות על "סמול טוק" עם המועמד, כדי להרגיש אותו ואת מי שהוא.

לפעמים הכי נוח לנו לסגור פינה בהתכתבות ולא להעמיק לתוך שיחת טלפון מעמיקה, אבל לפעמים דווקא השיחה היא זו שתסגיר התנהלות שלא מרגישה נכון כמו חוסר נימוס, בעיית גבולות ועוד בעיות שלא מתגלות בקורות החיים. 
 


3. כריזמה 

 
לא כל תפקיד דורש כריזמה, או אישיות כובשת, אבל יש תפקידים שכן. במיוחד כשמדובר בהנהגת צוות, או תפקיד הדורש יכולת מכירה ושיווק - אז דרושה לבעל התפקיד נוכחות משמעותית. ביטחון עצמי, תקשורת בין אישית, יכולת שכנוע - קשה יותר להטביע בקורות החיים. במקום זאת, צריך מגע אישי כדי לזהות אותן.

לאישיותו של המועמד יש תפקיד גדול גם בהתאמה לצוות קיים או למנהל לו יהיה כפוף. התקשורת שלכם עם המועמד יכולה לעזור לך לפענח אם תהיה התאמה טובה, או שלא.

במקום לשאול שאלות הנוגעות רק לפן הטכני של התפקיד או לניסיון, נסו להעמיק בסיטואציות בין אישיות מתפקידי עבר. דברו עם המועמד כמה שיותר, בטלפון, פנים מול פנים וקראו לאדם נוסף שיצטרף לראיון כדי לתת עוד חוות דעת. 
 


4. מוניטין

 

מועמדים רבים חוששים שישוחחו עם הממליצים שלהם ולפעמים גם למגייסים קל לוותר על השלב הזה - כשכל יתר חלקי הפאזל יושבים ממש טוב ויש תחושה שזה לגמרי לא הכרחי. במקרים מסוימים, כמו במצבים שבהם הגיוס דיסקרטי, גם לא ניתן לדבר עם ממליץ אקטואלי ממש.

אך התרשמות מגורם נוסף שמכיר את המועמד ועבד איתו יכולים לשפוך אור נוסף וחשוב על המוניטין שהותיר אחריו וזו סיבה מספיק טובה לא לוותר על שיחה כזו. גם שיחה עם קולגה עדיפה על שום שיחה ויכולה לתת ערך נוסף לתהליך הגיוס.

הישגים הם דרך נוספת לזהות את המוניטין של המועמד. שיחה עם המועמד אודות אותם הישגים יכולה להוסיף עוד מידע שלא היה כתוב שם וכדאי לעבוד קצת יותר קשה כדי לדלות אותו. 
 


5. האם הם מנוהלים בקלות?

 

סגנונות ניהול עשויים להשתנות ממקום למקום וקורות חיים לא יכולים לבחון אילו מועמדים יסתדרו עם מנהל מסוים, או אפילו עם התנהלות הארגון הספציפי. יש אנשים שגם קשים לניהול באופן כללי, דבר שלא כתוב מן הסתם, בקורות החיים שלהם.

ראיון מועמדים מקצועי ומקיף הוא זה שיכול לתת סקירת האישיות והבנה לגבי אפשרויות התגובה שלהם להוראות או הנחיות ספציפיות, כללים או נהלים בתוך החברה.

זה חיוני ללכת מעבר לקורות החיים ולשים לב לפוטנציאל האישיותי של המועמדים. לכן, ראיון טלפוני מקצועי וממוקד, ראיון פרונטאלי ופרקטיקות אבחון, עשויים לתת תמונה ברורה יותר לגבי המועמד המתאים ביותר לתפקיד ואל לנו לוותר עליהן.

אשמח לשמוע על AllJobs Match (דברו איתנו, זה בחינם!)
שם בעברית או באנגלית בבקשה חסר לנו השם שלך זה לא באמת שם בלי 2 אותיות לפחות :)
כתובת המייל לא תקינה שכחת למלא את המייל
מספר הטלפון לא תקין אפשר לקבל את המספר שלך בבקשה?
תודה!
נחזור אלייך בהקדם
נגישות
איפוס
הצהרהs
משוב

מבוא

האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש מידע עבור כלל המשתמשים ועבור משתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו שמים דגש רב על הנגשת האתר לכל אדם לרבות לבעלי מוגבלויות. הכל במטרה לאפשר חווית גלישה טובה, מועילה ומהנה יותר. בתוך כך, אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ועל כן הושקעו משאבים רבים במטרה להקל על השימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, זאת מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות.

 

כיצד עובדת ההנגשה באתר?

באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

 

מה בתפריט?

- מתן אפשרות לניווט ע״י מקלדת

- הגדלת פונט האתר ל־5 גדלים שונים

- עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר

- התאמת אתר לעיוורי צבעים

- שינוי הפונט לקריא יותר

- הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן

- הגדלת התצוגה לכ־200%

- הדגשת קישורים באתר

- הדגשת כותרות באתר

- הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות

- הצהרת נגישות

- שליחת משוב נגישות

 

הבהרה

חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

משוב נגישות
שליחה
המשוב נשלח בהצלחה
תודה! אחד מנציגינו ייצור איתך קשר בהקדם האפשרי.
סמן גדול (שחור)
סמן גדול (לבן)
חלונית הגדלה
הגדלת פונט
הקטנת פונט
גופן קריא
מונוכרום
ניגודיות כהה
ניגודיות בהירה
הדגשת קישורים
הדגשת כותרות
תיאור תמונות
ניווט במקלדת
ביטול הבהובים
Powered by EM Studio