3 תכונות חשובות, ששוות לא פחות מניסיון

מידע וטיפים שיעזרו לך למצוא את העובדים המתאימים ביותר
3 תכונות חשובות, ששוות לא פחות מניסיון
בוחנים מועמדים בעיקר לפי הניסיון שלהם? יש תכונות אחרות שיכולות לבנות או להרוס את ההשתלבות של העובד בארגון וכדאי לשים אליהן לב. הכירו 3 תכונות כאלה וחפשו אותן

 
מאת: נטלי ברון
 

ידע מקצועי הוא דבר חשוב, אבל אסור לשכוח שגם תכונות אישיות הן קריטיות ויש ביכולתן לחסל יכולת השתלבות של עובד חדש - גם אם הוא טאלנט רציני ומבוקש. הרי ידע אפשר ללמוד ולהשלים במשך הזמן, אבל תכונות אישיות? הן "בילט –אין" והתבלין שבלעדיו לידע הזה אין הרבה ערך.
 

אם אתם מגייסים, כדאי לכם להתעכב על תכונות אופי הבאות (והמשמעותיות) ואם אתם מחפשי עבודה - גם לכם זה יכול לתרום:


1. היכולת לתקשר בבהירות

 


דמיינו את המצב הבא: יש לכם מתכנת מעולה שיודע לפתור כל בעיה, אבל בכל פעם שמדברים איתו בשפה של בני אדם, הוא פשוט לא מבין, או עושה משהו אחר ממה שהתכוונתם, גם אם הסברתם את עצמכם באופן ברור. וכך, כל משימה חדשה צריכה להתלוות בהסברים מיוחדים, וכוללת הגעה פיזית אליו ביחד עם המייל. פחות עובד, נכון? הסיבה לכך היא שתקשורת גבוהה היא תכונה שאי אפשר להתפשר לגביה. הצורך בה מתגבר במיוחד במשרות "בשלט רחוק" כשהעובד מקבל הנחיות בעיקר במייל ובהודעות מיידיות.
 
 


איך מאתרים את זה?

 


איזה מזל שיש כל כך הרבה הזדמנויות לתקשר עם מועמדים עוד לפני שמגיעים לראיון, נכון? אפשר לתקשר בהודעה, בטלפון ופשוט להרגיש את זה.
 


2. גישה חיובית לחיים

 


העובד הרוטן הוא אולי דמות מצחיקה בסדרות, אבל במציאות אף אחד לא נהנה לעבוד עם בן אדם שמתבאס מכל משימה או לא מסוגל להתמודד עם שינויים ובקשות מיוחדות. גישה חיובית לחיים היא משהו שאדם מקרין על כל דבר ותחום שהוא נוגע בו. והיא נוכחת כמובן גם בעבודה שלו ובאה לידי ביטוי באורך רוח, סיום משימות בכיף, התמודדויות, אלתורים ובעיקר התייחסות נעימה לכל המתרחש.
 


איך מאתרים את זה?

 


אפשר לשאול שאלות כמו "עם אילו משברים נאלצת להתמודד ומה עשית כדי לפתור אותם?" ובאופן כללי, להתרשם מהווייב הכללי וההתייחסות (חיובית או שלילית) לאירועים ולשינויים שבהם הוא נתקל בעבר.
 


3. אדפטיביות של זיקית

 


הכוונה היא ליכולת של עובד להסתגל במהירות ובחיוביות לשינויים ארגוניים. קצב החיים בשוק העבודה היום הוא דינאמי: מנהלים מתחלפים, עובדים שהסתדרנו איתם עוזבים, משרדים עוברים מקום, ומודלים עסקיים משתנים ללא היכר. בהתאם לזאת, גם העובדים צריכים מפעם לפעם לקבל את השינויים הנגזרים מלמעלה, ושמאחוריהם יש שיקולים שלא תמיד ניתן לחלוק ולהסביר. כמו הגישה החיובית מהסעיף הקודם, גם לגמישות ויכולת ההסתגלות לשינויים יש משקל כבד שמשפיע בסופו של דבר על תפקוד הצוות, המוראל הכללי, ולבסוף – גם על יכולתו של העובד לרוץ אתכם למרחקים ארוכים מבלי לפזול ימינה ושמאלה בגלל כל משב רוח קל.
 


איך מאתרים את זה?

 


אין כמו דוגמא אמיתית מהחיים, כדי להבין דבר או שניים על היכולת של אדם להתאים את עצמו ולהתמודד עם סיטואציות. בקשו מהמועמד דוגמא למצבים חריגים שחווה במהלך הקריירה שלו כמו שינוי ארגוני מרחיק לכת, שינוי בתפקיד ועוד, יחד עם ההתמודדות שלו והגישה שלו לחוויה.
בשורה התחתונה, עובדים הם לא מוצרים; תכונות אישיות עשויות לנבא פוטנציאל לטווח רחוק בדיוק כמו הנתונים ה"יבשים" והדרישות הברורות לתפקיד, ולפעמים אפילו יותר מהם. במקרים מסוימים עדיף לתת צ'אנס לאדם ש"כמעט מתאים" מבחינת דרישות התפקיד המקצועיות, אבל יש לו התאמה אישיותית גבוהה ביותר.

אשמח לשמוע על AllJobs Match (דברו איתנו, זה בחינם!)
שם בעברית או באנגלית בבקשה חסר לנו השם שלך זה לא באמת שם בלי 2 אותיות לפחות :)
כתובת המייל לא תקינה שכחת למלא את המייל
מספר הטלפון לא תקין אפשר לקבל את המספר שלך בבקשה?
תודה!
נחזור אלייך בהקדם
נגישות
איפוס
הצהרהs
משוב

מבוא

האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש מידע עבור כלל המשתמשים ועבור משתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו שמים דגש רב על הנגשת האתר לכל אדם לרבות לבעלי מוגבלויות. הכל במטרה לאפשר חווית גלישה טובה, מועילה ומהנה יותר. בתוך כך, אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ועל כן הושקעו משאבים רבים במטרה להקל על השימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, זאת מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות לחיות בשוויון, כבוד, נוחות ועצמאות.

 

כיצד עובדת ההנגשה באתר?

באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

 

מה בתפריט?

- מתן אפשרות לניווט ע״י מקלדת

- הגדלת פונט האתר ל־5 גדלים שונים

- עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה

- שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר

- התאמת אתר לעיוורי צבעים

- שינוי הפונט לקריא יותר

- הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן

- הגדלת התצוגה לכ־200%

- הדגשת קישורים באתר

- הדגשת כותרות באתר

- הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות

- הצהרת נגישות

- שליחת משוב נגישות

 

הבהרה

חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

משוב נגישות
שליחה
המשוב נשלח בהצלחה
תודה! אחד מנציגינו ייצור איתך קשר בהקדם האפשרי.
סמן גדול (שחור)
סמן גדול (לבן)
חלונית הגדלה
הגדלת פונט
הקטנת פונט
גופן קריא
מונוכרום
ניגודיות כהה
ניגודיות בהירה
הדגשת קישורים
הדגשת כותרות
תיאור תמונות
ניווט במקלדת
ביטול הבהובים
Powered by EM Studio